Hogyan szerezzem vissza az exem?

Visszaszerzem Blog

Visszaszerzem Blog

Biztosan vissza kellene szerezni?

2022. június 11. - Visszaszerzem blog

biztosan_vissza_kellene_szerezni_az_exed_teszt.jpg

Ez egy fájdalmas kérdés, nekem legalábbis az volt. Hogy értve biztos? Hát, nyilván.

Abban, hogy vissza tudtam szerezni a párom (és most boldogabbak vagyunk mindketten a kapcsolatunkban, mint valaha) nagyon fontos része volt az, hogy objektíven lássam, hogy mi minden szól mellette, és mi szól ellene.

Nagyon fontos, hogy tényleg, őszintén, objektíven rá tudj nézni arra, hogy valóban vissza kellene-e szerezni vagy sem. Ez nagyon nehéz. Sőt, lehet, ebben a mostani állapotodban (mivel minden bizonnyal szomorú vagy), nem is fogod tudni megállapítani, hanem majd csak egy későbbi szakaszban. Ha nem vagy 100%-ig tökéletesen biztos ebben, inkább tedd félre, vagy nézz rá mondjuk egy hónap múlva.

Fogj egy papírt, és készíts két oszlopot. Az egyikben az IGEN, a másikban a NEM fog szerepelni. Az Igen oszlopba írd fel az összes olyan okot, ami a (volt) párod és az újra összejövés mellett szól. Mindent. Ezek lehetőleg ne annyira csak kényelmi szempontok legyenek, mint pl. hogy van autója és bevisz mindennap dolgozni. Egy másik pár ugyanúgy be tudna vinni, illetve te is el tudsz menni oda egyedül, vagy majd le tudod tenni a jogsit, autót venni stb. Itt valódi pozitívumok legyenek. Pl. ő is imádja a vígjátékokat, a kutyákat, utazni, tud főzni, szeret(ne) vidéken élni, közös hobbik, hasonló személyiség...

Én ezt alaposan átnéztem, és arra jöttem rá, hogy józanul ránézve egyszerűen értelmetlen, hogy külön vagyunk. Míg egy régi szakításnál arra jöttem rá, hogy az nagyon is helyénvaló volt, mivel annyi minden fontos dologban különböztünk, hogy tényleg nem volt már jövője annak a kapcsolatnak. Lehetett volna még húzni, de később szakítani még rosszabb. Például én nem akartam gyereket, ő többet is szeretett volna. Én sok pénzt akartam, ő pedig nonprofit tevékenységekben találta meg önmagát. Vagy egy másik volt kapcsolatomnál az exem a konyhában látott volna szívesen, én pedig utáltam főzni.

Ehhez persze ismerned kell valamennyi magadat is. Ha nem ismered eléggé, akkor már tudod, hogy az életed ezen a területén kell erősen fejlődnöd.

A Nem oszlopba írd azokat a különbségeket és kellemetlen dolgokat, amelyek mondjuk úgy: nem hiányoznak. Pl. a folyamatos veszekedések (ha volt ilyen), rossz szokásai (pl. cigaretta, ha te nem cigizel, vagy alkohol, későn hazajárás, ha te korán otthon vagy stb.), amikor nem tudtok ebben-abban megegyezni, ő túlzottan rendetlen hozzád képest vagy épp túlzottan pedáns, nem kedveli a legjobb barátod/barátnőd, nem jön ki a szüleiddel, másféle igények a szexualitásban... ilyesmik.

Ezután minden ilyenhez rendelj egy fontossági számot: 1 - legkevésbé fontos, 5 - nagyon fontos. Számodra. Persze legyen benne objektivitás is: egy párkapcsolat jövője szempontjából az, hogy az egyik akar gyereket, a másik pedig nem, nagy fontossággal bír, hiszen így mindketten boldogtalanok lesznek.

Ha ez megvan, add össze mindkét oszlopot, és nézd meg az eredményt. Hol van nagyobb szám, a NEM-nél vagy az IGEN-nél?

Persze ez nem szentírás, egyszerűen csak egy jó kiindulási pontot ad neked, és már ebből lehetnek felismeréseid. De fontos ránézned, hogy ha alapvetően nem volt egy jó kapcsolat, de te a pillanatnyi veszteség és szomorúság, esetleg a megszokás miatt akarod csak visszacsinálni, az a jövőben újra szakításhoz fog vezetni. És egy újabb szakítás egy újabb, súlyosabb mentális teher lesz. Egy friss kapcsolatból kijönni és abból felgyógyulni sokkal könnyebb, mint egy hosszú évekig tartóból. Ráadásul utána egyre nehezebb lesz párt találnod, ahogy idősödsz, és ahogy egyre rosszabb lelkiállapotban leszel a problémás kapcsolat és/vagy szakítgatások miatt. Gondolj arra, hogy ne húzd sem a saját, sem a (volt) párod idejét.

Ez a fenti téma azért is fontos, mert sokan ahogy látom beleragadnak egy régi kapcsolatukba, és sok éven át nem tudnak, nem képesek egy új kapcsolatot kialakítani.

A bejegyzés trackback címe:

https://vissza-szerzem.blog.hu/api/trackback/id/tr7417854351

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása